×
×

احمدی‌نژاد: به رانت و انحصار پایان می‌دهم

 • کد نوشته: 12383
 • یکشنبه 13 خرداد 1403
 • رییس جمهور اسبق ایران، مهمترین انگیزه خود را در صورت رسیدن به مسئولیت ریاست جمهوری تمرکز بر حل مشکلات معیشتی مردم از طریق ارتقاء و بهبود فضای کسب و کار، پایان بخشیدن به رانت و انحصار و محدود ساختن دخالت های بی رویه دولت را ازجمله برنامه های خود برشمرد
  احمدی‌نژاد: به رانت و انحصار پایان می‌دهم
 • فرزانه حسنی خبرنگار اختصاصی آوای خزر در وزارت کشور: محمود احمدی نژاد صبح امروز  بعد از ثبت نام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع اصحاب رسانه مستقر در ستاد انتخابات کشور، با بیان اینکه امروز آمده ام تا بار دیگر به ملت بزرگ ایران سلام کنم، اظهار کرد:حضور در عرصه انتخابات در زمان حاضر برای اینجانب از جهات مختلف حائز تاملات جدی بوده که شرح همه آنها در این مختصر نمی گنجد.

   

  وی افزود: تجربیات طولانی مدیریتی از پایین ترین سطوح اجرایی تا ریاست جمهوری علاوه بر آن که مانع از بروز رغبت در قبول مسئولیت دوباره است، سختی های ناشی از پذیرش مجدد مسئولیت برای حل مشکلات کشور را به عینه در ذهنم مجسم ساخته است.

   

  این داوطلب نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در ادامه با اشاره به اینکه مشکلاتی در ابعاد مختلف اقتصادی سیاسی، اجتماعی فرهنگی و نیز امنیتی از نقطه نظر کمی و کیفی به مراتب فراتر از سال ۹۲ وجود دارد، اظهار کرد: آشنایی عمیق با حجم و تنوع مشکلات داخلی و مسئله ثبات در شرایط سیاسی و امنیتی منطقه ای و بین المللی به انصراف از پذیرش دوره مسئولیت سوق می دهد.

   

  وی افزود: شناخت عمیق از منابع وسیع و بزرگ انسانی، طبیعی و ظرفیت های فوق العاده و کم نظیر سیاسی فرهنگی و تمدنی ایران برای هر ایرانی آگاه و آشنا در جهت ورود و مشارکت برای پذیرش مسئولیتهای بزرگتر از صمیم جان برانگیزاننده است.

   

  احمدی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه مقایسه وضعیت جاری کشور با جایگاه شایسته مورد انتظار برای نام فرزانه و ملت دردانه ایران به دلیل اختلاف پتانسیل بالا، به نحوی انقلابی، شور آفرین است، خاطرنشان کرد: مشاهده اوضاع اقتصادی و معیشتی اکثریت قاطع مردم که رنج گذران زندگی را تا عمق استخوانشان نفوذ داده و عزت و امنیت و حیثیت میلیون ها نفر را در مخاطره جدی قرار داده است تاب و تحمل را از هر انسان مسئول سلب کرده و عمق جان هر فرد آگاهی را متاثر و نگران می سازد.

   

  وی تصریح کرد: همواره در ارتباط وسیع با اقشار مختلف مردم بوده ام، دردمندانه تر وضعیت زندگی آینده بسیاری از آنان را با نگرانی شدید دنبال میکنم فلذا در این شرایط حتی آنانی که از توانمندی اقتصادی نسبی برخوردارند از شرایط حاضر ناراضی بوده و مایل به تحقق شرایط بهتر برای زدودن رنج فقر از سیمای هموطنان خود هستند.

   

  این نامزد انتخاباتی در ادامه عنوان کرد: آگاهی از تفاوت بین شرایط موجود، وضعیت مطلوب و مسئولیت، انگیزه ای که برای تغییر و بهبود اوضاع در خود حس میکنم در موازنه با آگاهی عمیق از سنگینی مشکلات و مسائل گوناگون کشور قرار دارد.

   

  وی افزود: اطمینان دارم که همه مسائل کشور با استفاده حداکثری از ظرفیت های ملی مبنا قرار دادن رای و نظر عموم مردم همدلی و همکاری جمعی بهره گیری شایسته از دیدگاه ها و تجربیات استادان صاحب نظر و متخصصان کارآمد و در پرتو همزیستی مسالمت آمیز و تعامل سازنده با جهان و اولویت دادن به توسعه مناسبات به ویژه اقتصادی در عرصه بین المللی حل شدنی است.

   

  این کاندیدای انتخاباتی با اشاره به اینکه میتوان دوره جدید و شکوهمندی را بر مبنای خردورزی وحدت و همکاری و تلاش جدی برای سازندگی و پیشرفت کشور و بهروزی ملت رقم زد، اظهار کرد: آنچه امروز عزم اینجانب را برای حضور در عرصه انتخابات جزم کرد خواست اقشار مختلف مردم شریف از سراسر کشور است که به روش های مختلف و از جمله به طور حضوری ضمن اظهار لطف و محبت مصرانه از خادم خود خواسته اند که به این عرصه ورود نمایم.

  احمدی‌نژاد: به رانت و انحصار پایان می‌دهم

  احمدی نژاد در ادامه عنوان کرد: بنده این درخواست‌ها را فرمان ملت دانسته و با افتخار از آن پیروی کرده ام، ولو اینکه مهمترین انگیزه هدف و برنامه کاری بنده تمرکز بر حل مشکلات معیشتی مردم از طریق سامان بخشیدن به وضع اقتصادی کشور ارتقاء و بهبود فضای کسب و کار پایان بخشیدن به رانت و انحصار و محدود ساختن دخالت های بی رویه دولت رفع موانع و گشایش هر چه بیشتر برای فعالان اقتصادی و کار آفرینان و بستر سازی برای توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی خواهد بود.

   

  وی بیان کرد: اعتقاد راسخ دارم که مبارزه جامع با مظاهر فقر و تنگدستی و ارتقاء سطح درآمدها و شاخص های رفاه و برخورداری از طریق تولید حداکثری ثروت از نظر هدف گذاری و برنامه ریزی شالوده اساسی برای ریل گذاری دیگر برنامه ها در توسعه همه جانبه کشور و تامین منافع و تضمین مصالح ملی منطقه ای و بین المللی خواهد بود.

   

  این کاندیدای انتخاباتی با بیان اینکه محمود احمدی نژاد فرزند کوچک ملت بزرگ ایران خدا را شاکر است که در این مرحله به مسئولیت تاریخی خود در تحقق خواست ملت عمل نموده است، اظهار کرد: در پیشگاه مردم آمادگی خود را برای پذیرش مسئولیت دولت و راهبری و هماهنگی امور اجرایی کشور در جهت ساختن ایرانی آباد آزاد و شاد اعلام می نمایم و در این راه هر درد و رنجی را که از درد و رنج جمهور بکاهد به جان خریدار است.

   

  احمدی نژاد در صحبت پایانی خود گفت: آمده ام تا فرمان ملتی نجیب و بیدار را گردن بگذارم‌، آمده ام تا به جوانان ایران زمین بگویم که دل قوی دارید که ایران جوان در دستان شما و ایران نوین از آن شماست.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *