×
×

عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شهر فریدونکنار آغاز شد

 • کد نوشته: 9753
 • جمعه 4 فروردین 1402
 • 0
 • عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شهر فریدونکنار عصر امروز چهارشنبه با حضور استاندار مازندران آغاز شد.

  عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شهر فریدونکنار آغاز شد
 • سید محمود حسینی پور عصر چهارشنبه به همراه فرماندار و امام جمعه فریدونکنار و همچنین علی اصغر باقرزاده نماینده مردم شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار کلنگ تصفیه خانه فاضلاب شهری فریدونکنار را بر زمین زد.

  براساس این گزارش، پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر فریدونکنار که ۱۳ سال پیگیری آن طول کشید در نهایت در دولت سیزدهم و با توجه ویژه رئیس جمهور و همچنین با اختصاص زمین هفت هکتاری توسط کمیته امداد امام خمینی به سر انجام رسید. برای ساخت این پروژه ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
  با اجرای این طرح کلان، بحران آلودگی سفرهای زیر زمینی رفع خواهد شد و در امر سلامت و بهداشت و اقتصاد آب بسیار موثر خواهد بود.

  پیشرفت ۸۵ درصدی پایگاه امداد و نجات دریایی هلال‌احمر فریدونکنار

  کوروش ابراهیم نژاد گرجی عصر چهارشنبه در آیین بهره برداری از تصفیه خانه آب شرب در سالن اجتماعات شهید رجایی فریدونکنار که با حضور استاندار مازندران برگزار شد، گفت: تمام تلاشم این بود در همه مناسبتها و مکانهای فریدونکنار در جمع مردم حضور داشته باشم طوری که برخی جریانات وابسته به غرب گفتند کارهای این دولت ممکن است با این کار مختل شود درحالیکه طرح های بزرگی در این مدت به انجام رسید. و برخی مشکلات چند دهه ای فریدونکنار رفع شد.
  وی از جمله این اقدامات را تصفیه خانه فاضلاب شهرستان، الحاق منطقه حسن آباد به بافت شهری، لایروبی انهار، بهبود کشاورزی نسبت به سال قبل، دستیابی به اشتغال ۱۰۲ درصدی با همکاری رییس صمت بابلسر و بهبود وضعیت آب شرب شهرستان نسبت به سال گذشته با کمک آبفای استان عنوان کرد.
  فرماندار فریدونکنار بیان کرد: تسریع و تجهیز رفع مشکل پل غیرهمسطح سطح، رفع مشکل ۱۵ هزار متر از زمین ورزشی کریم آزادی، معرفی سه قطعه زمین برای طرح ملی مسکن، آغاز عملیات اجرایی اورژانس بیمارستان امام، و افتتاح شهرداری آستانه سرا هم از دیگر اقدامات انجام شده در این یک سال است.
  وی تصریح کرد: پایگاه امداد نجات دریایی هلال احمر که در ۱۰ سال ۱۵ درصد پیشرفت داشت در یک سال گذشته با پیشرفت ۸۵ درصدی مواجه شد و به بهره برداری رسید.
  گرجی همچنین از رفع بحران صف بنزین و صف نانوایی ها در ایام نوروز ۱۴۰۲ با کمک نیروهای بسیج و ۴۵ اقدام پیشگیرانه در بحث اغتشاشات اخیر در شهرستان فریدونکنار خبر داد و گفت: نخستین سال است که بعد از ۲۰ سال در میدان ماهی تردد بدون ترافیک را تجربه می کنیم.

  چند وعده استاندار امسال محقق شد

  حجت الاسلام حسین تقی پور امام جمعه فریدونکنار با قدردانی از مسئولان استانی بابت بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب فریدونکنار گفت: چند وعده استاندار در این یک سال محقق شد و این باعث خوشحالی و ایجاد امید و نشاط در مردم است که با برداشتن گام‌های عملی در دل این مردم ایجاد امید می کنید.
  امام جمعه فریدونکنار افزود: پیشتر سفره های زیرزمینی و دریا آلوده می‌شد و با اجرای این طرح، این آلودگی‌ها رفع می‌شود.
  همچنین علی اصغر باقرزاده: نماینده مردم شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب بزرگترین پروژه عمرانی از حیث حجم کار است زحمات زیادی انجام شد.
  وی افزود: فاضلاب به عنوان عامل توسعه زیرساختی شهری و سلامت محور محسوب می‌شود.
  نماینده مردم شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از استاندار مازندران گفت: نگاه ویژه استاندار به فریدونکنار به حرف نیست و تعارف هم ندارم؛ هر موقع صحبت فریدونکنار بود از منِ نماینده جلوتر و به دنبال رفع دغدغه‌ ها و مشکلات فریدونکنار است.
  وی افزود: طوری که در یکی از جلساتی که با استاندار داشتیم تاکید کردند از کار کردن برای محرومان نباید ترسید و باید شجاع بود.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *